آدرس و ساعات کار دادگاه های خانواده

  • ژانویه 10, 2020
  • دیدگاه: 0

در دعاوی مرتبط با خانواده هم دادگاه محل اقامت خانم (زوجه) صالح به رسیدگی است و هم دادگاه محل اقامت خوانده. یا زوج فرض کنید که خانمی مقیم شهر تهران است ولی همسر او در شیراز می باشد. خانم می تواند دادخواست طلاق را به دادگاه خانواده تهران یا شیراز، هر کدام که مایل یاشد تقدیم کند. در شهر تهران نیز با توجه به وسعت  و کستردگی شهر و جمعیت زیادی که در آن ساکن می باشند . شعب دادگاه خانواده زیادی وجود دارد که رویه بر این است که پرونده به نزدیکترین دادگاه خانواده به محل اقامت خانم به جهت رسیدگی ارجاع می شود.

دادگاه های خانواده تهران عبارتند: از مجتمع قضایی خانواده ۱، دادگاه خانواده محلاتی، مجتمع قضایی خانواده ۲ (دادگاه خانواده ولنجک)، دادگاه خانواده غرب تهران واقع در مجتمع قضایی شهید مفتح در شهرزیبا، دو شعبه خانواده در مجتمع قضایی شهید مطهری، چند شعبه خانواده در شرق تهران واقع در مجتمع قضایی شهید باهنر، دو شعبه خانواده در مجتمع قضایی شهید صدر.

بسیاری از مراجعین محترم از ساعت کار دادگاه خانواده یا نشانی سایت دادگاه خانواده تهران که جواب این است که ساعت کار دادگاه خانواده مثل همه ادارات دولتی است و تفاوتی با آن ها ندارد و ضمنا هیچ کدام از دادگاه های خانواده مذکور سایت مستقل به جهت اطلاع رسانی ندارند. البته تلفن ۱۲۹ مربوط به پاسخ به سوالات حقوقی وابسته به قوه قضاییه می باشد. علاقمندان به مباحث حقوقی خانواده یا رویه دادگاه اطلاعات مربوط را می توانند از طریق همین سایت گروه وکلای مهراد  بدست آورند و ضمنا مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری مجرب  و بصورت رایگان در امور خانواده امکان پذیر است.

شایان ذکر است شوراهای حل اختلاف متعددی هم در شهر تهران وجود دارد که بعضی پرونده های مربوط به خانواده که در صلاحیت رسیدگی آنجا می باشد را رسیدگی می کنند. معمولا نفقه معوقه یا نفقه فرزند کمتر از ۲۰ میلیون تومان همچنین استرداد جهیزیه از طریق شورای حل اختلاف انجام می شود.

آدرس جدید دادگاه خانواده (دادگاه خانواده ولنجک) یا همان مجتمع قضایی خانواده ۲ تهران:

ولنجک، بلوار دانشگاه، خیابان عدالت

شانی جدید مجتمع قضایی شهید صدر:

خیابان شیخ بهایی، بالاتر از میدان، خیابان ۱۲ متری اول

دادگاه خانواده محلاتی (دادگاه خانواده یک تهران)

اتوبان آهنگ (شهید محلاتی)، خیابان نبرد جنوبی، جنب اداره پست

          نشانی مجتمع قضایی شهید باهنر (دادگاه خانواده شرق تهران)

         اتوبان همت غرب به شرق، تقاطع اتوبان باقری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X